Kórnik  - miejscowość znana nie tylko w Wielkopolsce jest położona 20 kilometrów na południowy wschód od Poznania, otoczona jeziorami – Kórnickim, Bnińskim i Skrzyneckim oraz rozlewiskami Nadwarciańskimi, licznymi lasami i Rogalińskim Parkiem Krajobrazowym ze znanymi Dębami Rogalińskimi oraz Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Tereny zielone zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego, wycieczek pieszych i rowerowych, wędkowania, sportów wodnych i jeździectwa. Bliskość neogotyckiego Zamku Kórnickiego wraz z Arboretum Kórnickim to codzienny kontakt z historią i kulturą naszego kraju.


Osiedle Konarskie pod Kórnikiem zostało zaprojektowane z myślą o tych, którzy chcą zamieszkać w nowoczesnym i wygodnym miejscu, pragną spokoju, doceniają atrakcyjność walorów przyrodniczych i turystycznych a jednocześnie cenią swój czas  i na codzienny dojazd  np. do pracy do Poznania chcą poświęcić  – nie więcej niż 20 minut. Przyszli mieszkańcy mają zaplecze miasta - Kórnika oddalonego o 2 km czyli możliwość korzystania ze żłobków, szkół podstawowych, gimnazjów, liceum, sklepów, marketów, basenu i centrum rekreacji.

Droga dojazdowa z Poznania do Kórnika  to nowoczesna droga szybkiego ruchu S11 z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami i rozjazdami. Z pobliskiego Centrum Handlowego w Poznaniu M1 (Real, Praktiker), Ikea, Centrum Franowo (Jula, Obi, Decathlon, Jysk), Carrefour dojedziecie Państwo w 15 minut, z ronda Rataje w 20 minut, ze zjazdu  z autostrady A2 w 10 minut. Kórnik posiada stałe połączenia komunikacji miejskiej z Poznaniem – do Ronda Rataje i Dworca PKS. Szybki i bezpieczny dojazd do osiedla jest jego atutem.